20 listopada, jak co roku, obchodzimy kolejną rocznicę uchwalenia KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA. Pandemia uniemożliwiła nam huczne świętowanie, niemniej jednak nie możemy przejść obojętnie obok tak ważnego wydarzenia dla wszystkich dzieci.

Wobec powyższego w piątek, w czasie zajęć on-line, dla podkreślenia doniosłości tego dnia, uczniowie ubrali się na niebiesko (to kolor UNICEF-u - organizacji działającej na rzecz dzieci) na znak solidarności z dziećmi, wobec których prawo nie jest przestrzegane. Poza tym każdy wybrał jedno prawo, które jest dla niego najważniejsze i napisał je dużymi literami na kartce A4 i zrobił sobie z nią zdjęcie.

W piątek na godzinie z wychowawcą uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat Konwencji o prawach dziecka. Rozwiązali też wykreślankę związaną z prawami dziecka. Efekty działań można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy!

Hanna Kaźmierczak

*************************************

Podczas zajęć wspólnie oglądaliśmy prezentację na temat PRAW DZIECKA, śpiewaliśmy piosenki i wykonywaliśmy różne zadania. Pamiętaliśmy również o stroju w kolorze niebieskim. 20 listopada to wyjątkowy dzień w klasie 3a.

Dorota Świtońska

*************************************

20 listopada  podczas lekcji zdalnych w ramach edukacji społecznej uczniowie klasy II b omawiali ich najważniejsze prawa i obowiązki zawarte w Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu wszyscy uczniowie byli ubrani na niebiesko jako symbol wolności i bezpieczeństwa wszystkich dzieci na świecie. Drugoklasiści pięknie wykonali zadania plastyczne na temat praw dziecka oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę nawiązującą do tematyki zajęć. Przewodnim motywem muzycznym lekcji była piosenka Piotra Rubika „To cała prawda”, a słowa refrenu wybrzmiały jak motto i przesłanie i stały się doskonałym odzwierciedleniem wyjątkowego nastroju, jaki towarzyszył uczniom tego dnia:

„ Masz prawo kochać, masz prawo śnić;
masz prawo śpiewać, masz prawo żyć.
Masz prawo marzyć teraz i tu
na przekór kłamstwu, na przekór złu”

Zajęcia pozwoliły zrozumieć dzieciom, jak ważne są ich prawa, dzięki którym mogą czuć się bezpiecznie i być wychowywane bez przemocy.

Dorota Stanicka

*************************************

Efekty działań można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy!

2020 Copyright My School Rights Reserved