foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dążymy do tego,
aby absolwent szkoły był człowiekiem prawym,
posiadającym rzetelną wiedzę,
przygotowanym do godnego, mądrego życia.

Ślubujemy!

"To są pierwszaki, dawne maluchy, jeden za drugim to same zuchy!... Z bijącym sercem stoją przed szkołą, jak im tu będzie? Na pewno wesoło!"

Takie słowa otuchy z ust kolegów z trzeciej klasy usłyszały pierwszaki dziś, 12 października, podczas spotkania poświęconego ślubowaniu klasy 1 A i pasowaniu pierwszaków na uczniów.

Podniosły charakter uroczystości podkreślił hymn naszej szkoły, zaśpiewany przez Julkę- uczennicę klasy V oraz nasze apelowe stroje. Każda usłyszana zwrotka hymnu uświadamiała małym uczniom, że za chwilę staną się częścią społeczności szkoły, kujawskiej rodziny, dbającej o tradycję, szanującej historię. Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości przez wspaniałą prowadzącą - Olę, każdy mógł pochwalić się umiejętnościami recytatorskimi i śpiewem. Pani dyrektor Karolina Linek odczytała poważny tekst ślubowania, który w skupieniu powtarzaliśmy. Następnie zostaliśmy pasowani na uczniów symbolicznym ołówkiem. Głos zabrała również Przewodnicząca Rady Rodziców pani Michalina Skowrońska, która oprócz gratulacji przekazała klasie interesujące gry logiczne i zręcznościowe. Ten dzień był pełen prezentów! Od kochanych rodziców otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i medale; napis na medalu zobowiązuje, zatem obiecujemy od dziś być "super uczniami". Nasi starsi koledzy z klas 3 i 2 wraz z wychowawczyniami, przygotowali słodkie niespodzianki oraz przekazali przybory szkolne, które wykorzystamy do nauki. Po uroczystości, kiedy trochę opadły emocje, uczniowie klasy 1 A, obejrzeli spektakl teatralny "Sierotka Marysia w krainie baśni”, przenieśli  się w bajkową scenerię oraz muzyczną krainę. Dla każdego z nas, ten poniedziałek, to jeden z tych dni, które na zawsze zostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację i przebieg tak ważnej chwili, jaką było przyjęcie nas do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach.

Anna Łoś, klasa 1a

2020 Copyright My School Rights Reserved