Ślubujemy!

"To są pierwszaki, dawne maluchy, jeden za drugim to same zuchy!... Z bijącym sercem stoją przed szkołą, jak im tu będzie? Na pewno wesoło!"

Takie słowa otuchy z ust kolegów z trzeciej klasy usłyszały pierwszaki dziś, 12 października, podczas spotkania poświęconego ślubowaniu klasy 1 A i pasowaniu pierwszaków na uczniów.

Podniosły charakter uroczystości podkreślił hymn naszej szkoły, zaśpiewany przez Julkę- uczennicę klasy V oraz nasze apelowe stroje. Każda usłyszana zwrotka hymnu uświadamiała małym uczniom, że za chwilę staną się częścią społeczności szkoły, kujawskiej rodziny, dbającej o tradycję, szanującej historię. Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości przez wspaniałą prowadzącą - Olę, każdy mógł pochwalić się umiejętnościami recytatorskimi i śpiewem. Pani dyrektor Karolina Linek odczytała poważny tekst ślubowania, który w skupieniu powtarzaliśmy. Następnie zostaliśmy pasowani na uczniów symbolicznym ołówkiem. Głos zabrała również Przewodnicząca Rady Rodziców pani Michalina Skowrońska, która oprócz gratulacji przekazała klasie interesujące gry logiczne i zręcznościowe. Ten dzień był pełen prezentów! Od kochanych rodziców otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i medale; napis na medalu zobowiązuje, zatem obiecujemy od dziś być "super uczniami". Nasi starsi koledzy z klas 3 i 2 wraz z wychowawczyniami, przygotowali słodkie niespodzianki oraz przekazali przybory szkolne, które wykorzystamy do nauki. Po uroczystości, kiedy trochę opadły emocje, uczniowie klasy 1 A, obejrzeli spektakl teatralny "Sierotka Marysia w krainie baśni”, przenieśli  się w bajkową scenerię oraz muzyczną krainę. Dla każdego z nas, ten poniedziałek, to jeden z tych dni, które na zawsze zostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację i przebieg tak ważnej chwili, jaką było przyjęcie nas do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach.

Anna Łoś, klasa 1a

2020 Copyright My School Rights Reserved