W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego dzieci z klas pierwszych poznają drogę do i ze szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

22 września 2020 roku uczniowie z klasy 1 b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Policji oraz przedstawicielem Straży Miejskiej. Podczas dyskusji prowadzący podkreślali, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania.

Na początku przypomnieli dzieciom zasady poruszania się po ulicy, chodniku, podczas jazdy rowerem i jakie sygnały świetlne regulują ruch drogowy. Potem uczniowie uczestniczyli w zabawie komunikacyjnej ,,Czerwone - stój! Zielone – idź!’’, wyrabiając prawidłową reakcję na sygnały świetlne. Oczywiście nie odbyło się bez pytań, które dotyczyły zasad bezpieczeństwa poruszania się pieszych w ruchu ulicznym. Nasi goście podkreślili również, jaką ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali kamizelki odblaskowe i zrobili wspólne zdjęcie.

 

Elżbieta Bąk