„Rarytasy z pierwszej klasy” 3 lata temu założyły sad. Dla przypomnienia, posadzony sad, był jednym z zadań projektu „Sadzimy sad”. Podczas realizacji kolejnych zadań uczniowie wraz z rodzicami stworzyli mapę starych odmian drzew owocowych w naszej okolicy. W ramach zajęć na temat sadu mierzyli pnie drzew, określali ich wiek, dokładne położenie. Spotkali się z sadownikiem, z którym przeprowadzili rozmowę na temat ekologicznych upraw. Ciekawie opisywali i ilustrowali zamiany w świecie roślin i drobnych zwierząt naszego szkolnego sadu. W tym roku uczniowie Ci rozpoczęli kolejny etap edukacyjny, poszli do czwartej klasy. Zatem dziś, 21 września, otrzymali „księgę sadu”, by wraz z nową panią wychowawczynią p. Moniką Małecką otoczyć opieką rosnące w sadzie drzewa. Mam nadzieję, że przez kolejne lata będzie rósł z obecnymi czwartoklasistami. A strony księgi - kroniki szybko zapełnią się nowymi wpisami, zdjęciami, rysunkami.

Anna Łoś

Więcej o projekcie można przeczytać na naszej archiwalnej stronie: http://www.zsstawki.pl/www/index.php?option=com_content&task=view&id=2179&Itemid=126