W 2020 roku obchody Międzynarodowego Dnia Kropki przypadły na 15 września (wtorek).

Kropka pełni nie tylko funkcję znaku interpunkcyjnego w tekście, ale za tym słowem kryje się coś więcej: kreatywność.

Powstanie tego święta zainicjował wykładowca Terry Shay, który pewnego dnia pokazał swoim uczniom książkę o tytule "The dot’’.

Mała kropka na papierze stała się symbolem pomysłowości, odwagi, inspiracji i pewności siebie.

Na początku naszych klasowych spotkań obejrzeliśmy film o Vashti - małej dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę.

Po obejrzeniu filmu rozmawialiśmy o talentach, które drzemią w każdym z nas. Uczniowie z klasy 1 a odkryli talent gry na dzwonkach. Pozostali uczniowie uruchomili wyobraźnię i

kreatywność , uzupełniając karty pracy kropkami z plasteliny. Klasy trzecie wypełniały kontury sowy, uznawanej w kulturze europejskiej jako symbol mądrości, wiedzy i edukacji.

Klasy drugie wyklejały tęczę, znak natury, który daje dzieciom i dorosłym dużo radości. Klasy pierwsze wypełniały ,,kropkami’’ z plasteliny koła olimpijskie, dobierając odpowiednie kolory

poszczególnych obręczy. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne ,,kropkowe’’ dzieła sztuki.

Uczniowie z klasy 1 b kontynuowali obchody tego święta na edukacji plastycznej, której tematem było ,,W co zmieni się kropka?’’. Próbowali przekształcić szablon kropki w dowolny

obrazek. Stworzyli : słoneczko, lwa, naszą planetę ziemię, biedronki, pieska, pokemony, znak chiński.

Odpowiedzialnymi za zorganizowanie Dnia Kropki były panie: A. Łoś i E. Bąk

Elżbieta Bąk