12 lutego był długo oczekiwanym dniem pełnym wrażeń, niespodzianek, a to za sprawą balu karnawałowego dla uczniów klas I-III. Zabawa odbyła się w sali bogato ozdobionej różnokolorowymi balonami, paskami z bibuły, serpentynami, maskami weneckimi, napisami i innymi elementami wykonanymi specjalnie na tę okazję.

Największe wrażenie robili jego uczestnicy, którzy zachwycili nas swoim wyglądem. Wśród wielu „ważnych” gości można było dostrzec cały tłum Księżniczek i Wróżek, zjawili się Spidermani, Zorro, postaci z Dzikiego Zachodu, przyleciała Biedronka, przywędrowały postaci z bajek, nie zabrakło Czerwonego Kapturka oraz grzecznego Aniołka i pani Doktor a także Pani Policjant jako strażniczki wspaniałego balu.

Znakomitym wstępem do głównej części balu na małej sali gimnastycznej były zabawy zorganizowane w salach lekcyjnych. Najmłodsi uczestnicy balu - uczniowie klasy I a układali wyraz karnawał z rozsypanych liter, ogladali prezentacje o karnawale oraz uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach manualnych (przekładanie sznureczka przez słomkę), ćwiczeniach uwagi i spostrzegawczości (segregowanie konfetti) oraz ćwiczeniach oddechowych (przekłądanie słomką papierowych kwadracików). W każdej klasie odbywały się konkursy, pląsy, tańce z balonami, tańce na serwetkach. Aby trochę odpocząć i nabrać sił na następne zabawy, konkursy  i tańce uczniowie udali się na odpoczynek i smakowity poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Dziękujemy wszystkim za wspólną, wspaniałą zabawę karnawałową, a zwłaszcza panu Sławkowi Świeczkowskiemu, który zadbał o nagłośnienie i prezentował wspaniałą muzykę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!

Dorota Stanicka